Extra Para kazanmanın yolları

 1. Adınıza yitik parayı bulun

son olarak ne süre isminde noksan para olup olmadığını denetim ettin? MissingMoney.Com ve / yada Unclaimed.Org ‘ un süratlica aranması sürpriz bir maaş günü yol açabilir!

Sahipsiz mülk, para ve malvarlığını bulmak için adınızı ve eyaletinizi girmeniz yeterlidir. Bir tek birkaç saniye devam eder!

Banka hesaplarından, sigorta poliçelerinden, kira ve kamu menkul kıymetlerinden, kasalardan ve öteki yerlerden talep edilmeyen para, devlet hükümetleriyle beraber tahminen 40 milyar dolar meblağındadır.

İşte talep edilmemiş paradan sadece birkaçı:

Nakit almayı unuttuğun bir çek
Etkin olmayan bir banka hesabında kalan para
Eski bir adrese gönderilen bir geri ödeme çeki

Sahipsiz paranız olmasa bile, bir şeyler olup olmadığını görmek için aile üyeleriniz ve arkadaşlarınız için arama yapmak isteyebilirsiniz! Team Clark’ın bir üyesi paraya borçlu bulunmuş olduğunu öğrendi.

Adınızdaki eksik parayı bulmak ve talep etmek için başka yollar hakkında daha çok data edinin!

 1. Alışverişiniz için para kazanın

kimi zaman para kazanmak için para harcamak zorundasın. Muhtemelen market alışveriş sepetinizde bulunan şeyleri satın almanız için sizi ödüllendirecek popüler nakit geri ödeme uygulamaları vardır.

İle Ibotta app, extra para kazanmak rahat 1-2-3 olarak gibidir:

Hesabınıza teklif ekleyinBu eşyaları markette satın al
Makbuzunuzu yükleyin

Clark.Com kıdemli yazar Michael Timmermann , dört yıl önce Ibotta’ya katılmış olduğundan bu yana 2.000 $ ‘dan fazla para kazandı. Öncelikle markette para kazanmak için kullanıyor, sadece uygulama o zamandan beri çevrimiçi alışveriş için para iadesi sağlayacak şekilde genişletti.

Ibotta’ya ek olarak, Michael, ek olarak, Checkout 51 , SavingStar ve Receipt Hog ile market fişlerini de paraya çeviriyor .

Michael, çevrimiçi alışverişlerde Rakuten (eski adıyla Ebates) ve TopCashback şeklinde siteleri kullanarak alışverişinize başladığınızda size para iadesi yapar. Walmart, Priceline, Amazon, Best Buy ve Macy’s katılımcı markalardan sadece birkaçı.

Listelenen uygulamaların ve web sitelerinin çoğu, her biri 10 ABD dolarına kadar kayıt ve tavsiye bonusu da sunar. Bu rahat para!

HTML yazın…

 1. Swagbucks: Video izleyin, ankete katılın ve internette gezinin

Swagbucks ücretsiz ödül kartları kazanmanın bir yoludur ve Team Clark bunun bir aldatmaca olmadığından kararlı bulunmuş bulunduğunu biliyor!

Daha önce bahsettiğimiz bazı geri ödeme uygulamalarında olduğu şeklinde, Swagbucks, kullanıcılara çevrimiçi alışveriş için puan kazanmıştırrır. Bir tek değişikdır, çünkü web’de arama yapmak, video seyretmek ve anket almak için ödüller alabilirsiniz.

Arkasından bu puanları PayPal’dan yada mükafaat kartlarından Amazon, Walmart ve Target şeklinde perakendecilere iade edebilirsiniz.

Geri ödeme uzmanımız Michael , 2011’den beri Swagbucks üyesidir ve% 100 yasal bulunduğunu doğrulayabilir. Her ay minimum 25 dolar değerinde ödül kartı ve kimi süre daha fazlasını kazanılmış olduğunı söylüyor.

Swagbucks normalde 10 dolarlık bir hoşgeldin bonusu sunar ve sizi ailenize ve arkadaşlarınıza tavsiye ettiğiniz için ödüllendirir.

 1. Odak grubuna katılın

Düşüncelerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmak için para alabilirsiniz – kötü bir antak kalma değil.

Team Clark’ın bir üyesi, FocusGroup.Com vesilesiyle bulmuş olduğu odak gruplarına katılarak geçen ay 250 $ kazandı .

Çevrimiçi kaydolduktan daha sonra, Focus Pointe Global ile ücretli odak gruplarına nitelikli olmanıza yardımcı olmak için anketlerle e-posta alacaksınız. Çalışmalar, şirketin yurt içi ve yurtdışındaki 20 tesisinde gerçekleştirildi.

Son olarak ekip üyemiz TV reklamlarını izleyen ve onlar hakkında çoktan seçmeli soruları cevaplayan 36 üyeli bir panelin parçasıydı.

Bir saatlik çalışma için 75 dolarlık Visa hediye kartı aldı, sadece biroldukça çalışma 150 dolar yada daha çok ödüyor.

 1. Bir besin denetim aygıtı ol

Tüm foodies çağırıyor! Tat testlerine katılarak para elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Clark’ın haber bülteninin editörü Chelsea Glass, Contract Testing Inc. (CTI) ve ona yemesi için ödeme oluşturan birkaç başka şirketle çalıştı ! Kaydı basit ve derhal para kazanmaya başlayabileceğinizi söylüyor.

“İşlem çok bayağı: Bir anket dolduruyorsunuz (çevrimiçi veya telefon üzerinden, bazen açık alanları doldurmaları gerektiğinde sizi aradıkları için) ve lezzet testi için uygunsanız, bir tek mevcut süre dilimlerinden birini seçersiniz, “Chelsea diyor. “Gelip tat sınava girinceye kadar hangi fast food / restoranın keyfina bakacağınızı asla bilemezsiniz.”

Tat testi sona erdikten daha sonra, ödemenizi derhal öğrenim edersiniz. Chelsea, çoğu zaman 40 dolar yöreında bir ödeme ile nakit ve ödül kartı aldığını söylüyor. Tek bir tat testinden en çok kazandı 75 dolardı.

İLGİLİ: extra para kontrol gıda yapmak için 5 yolu

 1. Otomobilinizı reklamla sarın

Wrapify , gidip geliri paraya çevirir, bir tek bu para kazanma fırsatı muhtemelen otomobil tutkunları için uygun değildir.

Wrapify , aracınızı müşterileri için reklam olarak sarmanızı elde eden bir şirkettir. Clark’ın radyo yapımcısı Joel Larsgaard test etti ve averaj üç ay sonrasında 200 dolar kazanılmış olduğunı söylemiş oldu.

Joel, çalışmak için bisiklet sürdüğü için çok azca kullanıyor, bu nedenle bu yan acelecinin daha uzun yoldan olanlar için en iyisi bulunmuş olduğunu düşünüyor. Daha fazlasını buradan okuyun.

HTML yazın…

 1. Kredi kartı kayıt bonusundan yararlanın

Kredi puanınız iyi ise, yeni bir kredi kartına kaydolmak fazladan para kazanmak için bayağı bir yoldur.

Örneğin, popüler Chase Freedom kredi kartında, hesap açtıktan sonraki ilk üç ay süresince 500 $ ‘lık para harcayan yeni kart sahipleri için 150 $ bonus var – ve senelik bir ücret yok.

Bu 150 $ ‘lık bonus, her çeyrekte değişen bonus kategorilerinde kazanabileceğiniz% 5 geri ödemenin yanı sıra.

Kredi kartlarına senelik ücretle – özellikle seyahat kartları – bakmaya başladığınızda, tüm dinlence için 500 ila 1.000 ABD Doları değerinde kaydolma bonusu ile ödeme yapabilirsiniz.

Çoğu süre, kredi kartı verenler bu kartların senelik ücretini ilk yıl süresince feragat eder.

Clark, kredi kartlarını yalnızca her ay bakiyesini her vakit tam olarak ödeyerek faiz ödemekten kaçınan insanlar için anlamlı olduğunu belirtti. Yeni bir kart başvurusunda bulunmadan önce felsefesini okuyun.

İLGİLİ: Bunlar en iyi ödüllerin 8’i kredi kartı

 1. Yeni bir banka hesabı açın

Yeni bir kredi kartı istemiyor musunuz? Yeni bir banka hesabına kaydolarak birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz.

Clark.Com kıdemli yazar Theo Thimou , bu konuyu araştırdı ve Chase, Citi, HSBC, SunTrust ve Wells Fargo gibi geleneksel bankalarla bir çek yada tutum hesabı açarak 200 $ yada daha çok elde edebileceğinizi buldu.

Discover, 25.000 $ ‘lık bir tutum hesabına para yatırırsanız, tertipli olarak 200 dolarlık bonusu olan çevrimiçi bankalardan biridir.

Tüm banka bonusları bu kadar fazla para yatırma işlemi gerektirmez, yalnız çoğu size direkt para yatırma, bankamatik kartınızı belirli sayıda kullanma ve ücretten kaçınmak için aylık asgari bakiye sağlama şeklinde ek adımlar atmanızı sağlar.

Bonusu almak için tüm çemberlerin üzerinden atlayabileceğinizi biliyorsanız, bu tekliflerden yalnızca birini kullanmalısınız.

Ek olarak, bankanın şartları yerine getirdikten daha sonra bonusu otomatikman ödüllendirmemesi durumunda kanıt olarak postayla almış olduğunız promosyon teklifinin bir kopyasını saklamak da iyi bir fikirdir.

İLGİLİ: En iyi çevrimiçi bankalar: Ücretsiz çek ve yüksek faizli tutum hesapları

Evden çalışırken extra para kazanın

 1. Amazon Mekanik Türk

Evden kendi programınıza nazaran çalışmak istiyorsanız, Amazon Mechanical Turk (MTurk) , işletmelerin küçük bir nakit ödül için işçilerin tamamlayabilecekleri çeşitli mikro işler gönderilmiş olduğu çevrimiçi bir platformdur.

MTurk, mikro işlere İnsan Zekası Görevleri (HIT) adını verir. Süre taahhüdü ve her HIT için ödeme oranı önemli ölçüde değişebilir – çoğu herhangi bir özel kabiliyet gerektirmez.

İşte işçilerin MTürk’te tamamlayabilecekleri görevlerden birkaç örnek:

bilimsel nitelikli araştırma anketleri
Bir fotoğraf yada videodaki nesneleri tanımlama
Ses kayıtlarını kopyala
Araştırma verileri detayları

Team Clark ekibindan Michael, 30 günde MTurk ile 30 iş yapması için kendini zorladı. Her ne kadar bazı işler yalnızca para kazansa da, saatte averaj 7.30 $ kazanacak kadar hızlı çalışabildi.

Michael, süreının çoğunu anketler yaparak geçirdi ve en iyi HIT’lerin tertipli çalışma saatleri içinde kaydedildiğini buldu.

MTurk hakkında daha çok Clark.Com makalesi:

Evden çalışma: İlk 100 dolarmı MTurk ile iyi mi yapmış oldum
MTurk incelemesi: Amazon Mechanical Turk ile çevrimiçi iyi mi para kazanılır?
MTurk ile evden minik işler yaparak 20.000 $ iyi mi kazanılır

 1. Fiverr ile aynı anda 5 $ (yada daha çok) kazanın

Fiverr.Com’da bir satıcı olun ve grafik tasarım, yazmaya devam etme, veri girişi, sesli ve daha fazlası şeklinde ustalaşmış hizmetler sunan, büyüyen özgür topluluk topluluğuna katılın.

İstediğiniz kadar minik yada çok çalışabilir ve fiyatınızı iş başına 5 ABD Doları yada üstü olarak ayarlayabilirsiniz – 995 ABD Doları’na kadar.

Fiverr internet sayfasında bir satıcı bir siparişi tamamladığında, paranın derhal hesabına aktarıldığını söylüyor. Sıralama hizmetleri ücretsizdir ve satıcılar her işlemin% 80’ini elinde meblağ.

 1. Serbest yazar ol

Yazma en güçlü yönlerinizden biriyse, her süre evinizin rahatlığında yapabileceğiniz biroldukça yazma ve düzenleme işi vardır.

İş ünvanları içerik yazarı, kopya sorumlusu, teknik yazar, yiyecek blog yazarı ve finans yazarıdır.

FlexJobs’taki iş uzmanlarına ulaştık ve bizlere en fazlaca ödeme meydana getiren daha teknik yahut uzman düzeyinde yazı pozisyonlarıyla beraber, ücret aralığının geniş ölçüde değişebileceğini söylediler.

Bazı yazı işleri saat başına, ötekiler yazı başına ödeme yapar. İşte FlexJobs’tan bazı örnekler:

Dijital Metin Yazarlığı : Saatte 25 – 35 $
Metin Yazarı, Editör : 15 $ – 18 $
Yazar : 50 $ – 100 $ makale başına
Metin yazarı : saat başına 27 $
Metin Yazarı : Saat başına 30 dolara kadar
Teknik Yazar : saatte 26 – 33 $
İçerik Stratejisti : 55-65 $ / saat
Psikiyatrik Hemşire – İçerik Yazarı, Editör : $ 40 hour

FlexJobs, tüm aldatmacaları filtreleyen bir abonelik sitesidir. Üyelik ücreti gerektirdiğinden, bir tek evden bir iş bulma mevzusunda ciddi olanlar için en iyisidir.

FlexJobs’a kaydolmadan önce bilmenizde yarar olan dört şey!

 1. İstenmeyen eşyalarınızı satmak

Evin çevreında çok fazla kargaşalık var mı? Bir bahçe satışı hakikaten sizin işiniz değilse, eBay ve Craigslist, mobilya, giyim, elektronik ve oyuncaklar dahil olmak üzere kullanılmış eşyaları listelemek için iki yerdir.

Son zamanlarda, OfferUp , Poshmark ve feysbuk Marketplace şeklinde uygulamalar , istenmeyen ürünlerinizi satmanız için popüler çidraklar haline geldi .

Derhal derhal her şeyi sat

Bırak
5 mil
OfferUp
Listia

Eski elektronik cihazlarını sat

Swappa
Glyde
ceylân
Gizmogul
BuyBackWorld
NextWorth

Eski kıyafetlerini sat

ThredUP
Poshmark
Buffalo değişimi
Vinted

Kaldırılacak çok sayıda ürününüz var ise, Tüketici Dışı Avukatlardan Katy Wolk-Stanley Clark.Com ile paylaştı ve Craigslist’i bahçe satışlarında en oldukça para kazanmak için kazanma stratejisinin bir parçası olarak iyi mi kullandığını anlattı.

Satılık bir şey listelemeden önce , eski eşyalarınızı maksimum paraya satmanın tüm yolları hakkında bu makaleye göz atın.

 1. TJ Maxx, Ross ve Burlington’dan satılan ürünler

Hustler Hacks

Bu birazcık riskli olabilir, bir tek indirim mağazalarından ( TJ Maxx , Daha azca Ross giysi , Burlington , vb.) Eşyaları satın alarak geçimini elde eden ve onları eBay’de satmak için arkanı dönen insanoğlu var.

Yukarıda resimde görülen Glen Zubia, Clark.Com’a bayi olarak 50.000 dolar borcunu ödediğini söylemiş oldu .

Sadece satıcı olarak süregelen insanoğluın bildiklerine odaklanması gerektiğini söylüyor. Glen bir çok şey satın alır, sadece spor ayakkabılara olan ilgisi, alışveriş yaparken en iyi fırsatları bulmasına yardımcı oldu.

Satıcı olmakla ilgileniyorsanız, Glen’in biroldukça ipucu ve püf noktası paylaştığı YouTube kanalını inceleyin .

Yan programlardan elastik programlarla extra para

 1. İşleri çalıştırın yada yapılacaklar sıralaması mevzusunda birine yardım edin

Başkalarının yapılacaklar sıralamasında acayip işleri denetim etmesine yardımcı olarak hızlı para kazanabilirsiniz.

TaskRabbit reklamlarını TV’de görmüş olduyseniz , taşınma, mobilya montajı, TV montajı, temizlik ya da hatta başa çıkma mevzusunda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda gidebileceğiniz bir yer olduğunu bilirsiniz.

Taskerler kendi patronları olurlar. Bağımsız yükleniciler olarak çalışırlar ve müşteriler edinmek için TaskRabbit platformunu kullanırlar.

 1. Şarj Kuş yada Lime-S elektrikli scooter

Şehriniz Kuş ve Lime-S elektrikli scooterları tarafınca ele geçirildi mi? İster beğenirsiniz ister ondan nefret edin, uyurken evinizde şarj ederek basit para kazanabilirsiniz!

İşte nasıl çalışıyor:

Arabanızda dolaşın ve düşük pilli scooter toplayın
Gece süresince şarj olmaları için onları eve getirin
Ertesi gün onları özgür bırakın ve işiniz için para kazanın

Bir Kuş Şarj aygıtı yada Lime-S Meyve Sıkacağı olmak için, uygulamalarını önce binici olarak indirin.

 1. Plazma bağış

Taraftan para kazanmanın bir başka yolu, dünya genelinde yaşam kurtarıcı ilaçlar oluşturmak için kullanılan plazmayı bağışlamaktır.

Clark’ın radyo yapımcısı Joel, üniversite ziyaretlerinde extra para kazanmak için kabaca 15 kere plazma verdiğini söylemiş oldu – her ziyarette ortalama 90 dakika geçindiren bir işlem.

İşte iyi mi Octapharma Plazma , ülke çapında 80’den fazla merkezleri ile ABD merkezli bir şirket, plazma bağışı açıklıyor:

“Plazma affetmek kan vermeye benzer. Bir phlebotomist isminde olan eğitimli bir personel kan almak için kol damarınıza steril bir iğne koyar. Daha sonra kan, plazmayı kanınızın öteki bölümlerinden ayıran özel, steril bir ekipmandan geçirilir. Plazmanız daha sonrasında bir kapta toplanır, öteki kısımlar güvenle vücudunuza geri verilir. Bu sürece plazmaferez denir. ”

Plazma bağışında ne kadar para alıyorsunuz? CSL Plazma , bağışçıların ayda 400 dolar kazanabileceğini söylüyor.

Octapharma Plasma web sayfasında donör ücretlerinin aydan aya ve bölgeye nazaran değişebileceğini söylüyor. Plazma bağış merkezleri sık sık yeni bağışçılar için özel promosyonlar yapar.

İLGİLİ: Amerikalılar ayda 400 $ ‘a varan miktarlarda plazma bağışında bulunuyorlar

 1. Rover: Kendi evcil hayvan bakıcılığı işinizi kurun

Köpekleri ve kedileri seviyorsanız, hayvan oturmak hayvan severlerin her ay extra 1000 $ yada daha çok kazanabileceği bir yan iştir.

Aslına bakarsanız müşterileri olmayanlar için çevrimiçi hizmet Rover , işinizi kurmanıza yardımcı olabilir. Team Clark’ın iki üyesi, bakıcıları evcil hayvan bakıcılığı ve köpek dolaştırma hizmetlerine ihtiyaç duyan müşterilere bağlayan Rover mevzusunda edinim sahibidir.

Sitistler kendi oranlarını belirleyebilir, bir tek Rover% 20 indirim alıyor. Ekip üyelerimizden biri iki köpek için gecelik 66 dolar borç aldı.

Yeni başladığınızda, müşterileri öteki bakıcılardan birazcık daha azca ücretlendirmek isteyeceksiniz. Daha çok 5 yıldız yorumu almış olduğunızda zaman içinde kazanma potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Köpek biniş hizmetleri çoğu zaman insanoğluın gezi etmiş olduğu hafta sonları ve tatillerde yoğun talep görmektedir.

 1. Uber yada Lyft için Sürün

Kendi programınıza bakılırsa para kazanmak istiyorsanız, Uber ve Lyft şeklinde sürüş paylaşım hizmetleri için sürüş yapmak, göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan bir başka seçenektir.

Clark birkaç yıl önce deneyim etmek için her iki hizmet için de sürücü olarak kayıt yapmış oldurdı. Çok fazla para kazanmadı, ancak mevcut bir geliri arttırmanın yahut işi olmayan değerli ziyaretçilerimizin gelir getirmesi için bir fırsat bulunduğunu söylüyor.

Her iki şirket de kısa sürede, ilk 200 seyahat için 2.200 dolar kazanmak şeklinde yeni sürücülere garanti vermeye başladı.

HTML yazın…

 1. Yiyecek teslimi: UberEats , GrubHub, DoorDash ve Postmates

Arabanızda başka kişilerin bulunması fikrinden hoşlanmıyorsanız, tüm büyük restoran teslimat teslimat uygulamaları deli gibi işe!

GrubHub , yiyecek dağıtım alanındaki en büyük oyunculardan biridir. Şirket sürücülerinin rekabetçi bir ücret almış olduğunı, ipuçlarının% 100’ünü koruduğunu ve saatlerin elastik bulunduğunu söylüyor.

Yiyecek dağıtım hizmetleri için araç gereksinimleri genellikle Uber yada Lyft’ten daha yumuşaktır ve sürücülerin eski otomobil kullanımına izin verir.

 1. Instacart yada Shipt için yiyecek tedarik edin

Markette yolunuzu biliyorsanız, Instacart yada Shipt için bağlarımsız bir yüklenici olarak çalışarak alışveriş yapmak ve marketlere ulaştırmak için ödeme alabilirsiniz .

Rekabetçi hizmetler, müşterilerin kendi programlarını belirlemelerine ve haftalık olarak ödeme yapmalarına olanak tanır.

Ne kadar öder? Shipt, müşterilerin saatte 22 dolara kadar kazanabileceğini söylüyor, yalnız Indeed.Com’da kalan çok sayıda yorum , kimi süre saatlik ücretin yarısı veya daha düşük olabileceğini gösteriyor.

Shipt ve Instacart müşterileri çalışmaya adım atmak için güvenli bir araca ve akıllı telefona sahip olmalıdır.

 1. Amazon Flex için teslimatı yapın

Amazon Teslimat İşçisi

Teslimat temasına bağlı olarak, Amazon Flex teslimat sürücüleri saatte 18 ila 25 dolar kazanabilirler.

Amazon, teslimat bloğuna göre ödeme yapar ve Amazon.Com, Prime Now, AmazonFresh ve Amazon Restaurants ve daha fazlası için 50’den fazla şehirde fırsatlar sunulmaktadır.

Daha büyük bir aracı sürerek, yoğun zamanlarda çalışarak ve uygun teslimatlar yaparak daha yüksek bir saat ücreti kazanabilirsiniz.

 1. Airbnb ile evinizi kiralayın

hiçbir Airbnb sunucusu olmayı düşündün mü ? Seyahat edenleri ağırlayabileceğiniz bir eviniz yada odanız var ise, bu ayda yüz, hatta binlerce dolar kazanmanın en iyi yollarından biridir.

Airbnb’nin internet sayfasında bir araca gore, bir Atlanta ev sahibi özel bir odayı bir Airbnb’ye çevirerek ayda 900 dolar kazanabilir.

İLGİLİ: Airbnb’de evinizi kiralayarak iyi mi para kazanılır?

Airbnb ile ev sahipleri alanlarını listeleyip istedikleri fiyatı belirleyebilirler. Ev sahibinden çoğu süre rezervasyon başına% 3 düz ücret alınır. Konuklara check-in yapmış olduktan derhal hemen sonra ev sahiplerine ödeme yapılır.

AffordAnything.Com’dan Paula Pant, bize bir yılda Airbnb sunucusu olarak 28.000 $ kazanılmış olduğunı söylemiş oldu. Artılarını ve eksilerini onun listesini oku!

 1. Otomobilinizı Turo ile kiralayın

Airbnb’de evinizi kiraya vermek istemiyorsanız, otomobilinizı “otomobiller için Airbnb” olarak adlandırın.

Turo , bir eşler arası araç paylaşım pazarıdır. Sahipler için, aracınızı ücretsiz olarak listeleme ve kiralandığında gezi ücretinin% 65 ila% 85’ini kazanma fırsatı sağlar. Sigorta koruması dahildir.

Turo ile ne kadar para kazanabilirsiniz? Aracınızın ne sıklıkta kiralandığına bağlı, bir tek Turo yılda 6.500 dolara kadar tahmin ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir